Jaki antyperspirant wybrać na lato

Lato nadchodzi wielkimi krokami, a co za tym idzie – upały. Jak powszechnie wiadomo upały powodują nadmierne pocenie się. Jest to naturalny proces lecz niestety często kłopotliwy dla wielu osób.

Podczas lata należy szczególnie zadbać o higienę, jednak czasami i to nie wystarcza, wówczas wspomagamy się różnymi metodami i środkami. Istnieje zatem kilka metod ochrony przed poceniem się:

  • Częsta kąpiel lub prysznic,
  • Wilgotne chusteczki,
  • Picie dużej ilości wody, nawet do trzech litrów dziennie,
  • Noszenie cienkich i przewiewnych ubrań,
  • Zmiana diety, ograniczenie potraw mięsnych oraz białka,
  • Stosowanie antyperspirantu, dezodorantu lub specjalnych tabletek na ograniczenie potliwości.

Najbardziej popularną metodą są wciąż antyperspiranty i kulki. Na rynku jest wiele środków na ograniczenie potliwości. Jak wybrać odpowiedni? Zależy to oczywiście od indywidualnych potrzeb.

Osoby, które nie mają dużego problemu z potliwością mogą stosować dezodorant zapachowy, który przyjemnie pachnie i ochrania przez kilka godzin.

Dla osób z większym problemem zaleca się jednak stosowanie antyperspirantu, który zamyka kanaliki potowe ograniczając wydzielanie potu.

Niestety, najczęstszą wadą antyperspirantów jest brudzenie ubrań. Na szczęście w sprzedaży istnieją takie, które skutecznie chronią skórę przed potem nie zostawiając przy tym plam na ubraniach.

Nivea posiada w swojej ofercie antyperspirant INVISIBLE Pure Spray for Black&White, który chroni skórę przed poceniem się do 48 godzin. Nie pozostawia białych śladów na ciemnym ubraniu i żółtych na białym. Czarne bluzki i sukienki pozostają czarne, a białe – białe, bez przebarwień i smug. Dodatkowo nie zawiera alkoholu i barwników.

Z pewnością antyperspirant INVISIBLE Pure Spray for Black&White jest godny polecenia. Może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Miłośnikom lata pozostaje cieszyć się ładną pogodą bez zamartwiania się kłopotliwą sytuacją spowodowaną przykrym zapachem potu.

Zdjęcie: nivea.pl

   

One thought on “Jaki antyperspirant wybrać na lato

  1. Jest duzo sposobów na intensywne odchudzanie. Drinkom sposród nich sa cwiczenia, które mozna w klimatu osiagac w apartamentu. Jesli bedziemy pelnic sie treningów i diety, w wyjatkowo bliskim tempie zobaczymy iz polskie cialo pozbywa sie tluszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *